نیمه رمضان، سالروز تاسیس کانون | الزهراء


نیمه رمضان، سالروز تاسیس کانون

تاریخ ارسال : ۲۱ مرداد, ۱۳۹۰ | بازدید : 1,378 | طبقه بندی : اخبار کانون

15 رمضان 1385 سالروز تاسیس کانون فرهنگی الزهراء(س)

در 15 رمضان سال 1385 کانون فرهنگی قرآنی الزهراء(س) در مسجد جامع الزهراء(س) منظریه افتتاح شد و حال پس از گذشت 5 سال با قوت و برنامه ریزی در افق برنامه های خود در حال حرکت است.

در همین زمینه صحبتی دوستانه با مدیر مسئول کانون انجام دادیم تا اطلاع شما از وضعیت کنونی کانون فرهنگی الزهراء(س) بیشتر باشد.

به ادامه مطلب مراجعه کنید…

ما از آقای علی اصغر رضایی مدیر مسئول محترم کانون خواستیم که با صحبتی داشته باشند و ایشان صحبت های خود را اینطور بیان کردند:

 

به نام خداوند بخشنده و مهربان

ربنا لا تکلنا  الی انفسنا طرفه عین ابدا

حال که به حول و  قوه الهی و با عنایات حضرت صدیقه  طاهره فاطمه زهراء (س) در طلیعه ششمین  سال فعالیت کانون فرهنگی الزهراء  در ماه میهمانی معبود به سر میبریم . جا دارد ابتدا از زحمات و تلاشهای  کلیه اعضای این مرکز فرهنگی که در این چند سال خاضعانه و بی منت در جهت اعتلای فرهنگ اسلامی با محوریت مسجد از هیچ کوششی دریغ ننموده اند سپاسگذاری نمایم . در این  راستا خداوند را شاکریم که توفیق  خدمتگذاری به مومنان و نمازگزاران خود را در مسجدی به ما عطا نمود که هیئت امنای آن (امام جماعت حضرت حجه الاسلام والمسلمین سید محمد موسوی ، جناب آقای علیرضا رجبی بعنوان رئیس هیئت امنای مسجد و جناب آقایان محمدعلی عسگری و قاسمعلی کرمی) درهمه لحظات و برنامه های فرهنگی یار ویاور و پشتیبان این مرکز فرهنگی بودند و الحق والانصاف از هیچ کوششی در جهت نیل به اهداف برنامه ایی کانون دریغ ننموده اند. ضمن قدردانی از زحمات و تلاشهای این عزیزالوجودان رئوس برنامه های کانون در این چند سال و افق برنامه های کانون فرهنگی الزهراء (س) در سالهای آتی و عوامل موفقیت کانون فرهنگی الزهراء (س) بعنوان یکی از فغالترین کانون های فرهنگی شهرستان را به سمع و نظر خوانندگان گرانقدر میرسانم .

الف) رئوس برنامه ها و اهداف محقق شده :

  1. احداث سالن مطالعه الزهراء که با تلاش و جدیت و کمک مومنان نمازگذار محیطی بسیار آرام جهت مطالعه برادران و خواهران دانش آموز را فراهم آورده است.
  2. پیشرفت کمی و کیفی فعلیتهای کانون در همه زمینه ها و حوزه های فعالیتی اعم از قرآنی ، آموزشی، ورزشی ، هنری و ….
  3. تاسیس و شروع فعالیت واحد خواهران کانون فرهنگی الزهراء (س) که نقطه عطفی در پیشبرد فعالیتهای فرهنگی در مسجد  میباشد.
  4. ساماندهی کتابخانه کانون و تجهیز این کتابخانه به نرم افزار مهر مساجد که با همت خواهران کانون مراحل پایانی خود را طی مینماید.
  5. انتخاب کانون طی دو سال متوالی بعنوان کانون معین نظارت و بازرسی فعالیتهای کانونهای فرهنگی هنری مساجد شهرستان که نشان از پیشرفت فعالیتهای فرهنگی این کانون و توان مدیریتی و اثرگذاری آن در سطح شهرستان میباشد.
  6. توسعه زیر ساختهای فرهنگی وامکاناتی جهت جذب و ساماندهی جوانان و نوجوانان متعهد و متخصص در راستای خدمت رسانی بهتر با ایجاد فضاهای جدید و امکانات بروز
  7. ورود به عرصه سایبری و آغاز فعالیت جهادی مجازی که به همت عزیزان کانون با قدرت و قوت در حال پیشرفت میباشد
  8. حضور فعال و تاثیر گزار اعضای کانون در برنامه ها و طرحهای موفق شهرستانی بطریکه در اکثر فغالیتهای موفق شهرستانی کانون فرهنگی الزهراء و اعضاء آن نقش بسزایی را ایفا مینمایند

ب) افق برنامه های  کانون در سال آتی :

1) تلاش و پیگیری  در راستای تخصصی شدن فعالیتهای  کانون با شروع بکار کانون  تخصصی حجاب و عفاف الزهراء  در سطح استان

2) تبدیل کانون  به قطب فعالیتهای مجازی و  سایبری در شهرستان که این  مهم با ارائه طرح جهاد سایبری  و طرح های مرحله بندی شده ای که در دست اقدام است و تعهد و تخصص موجود در  بین برادران کانون به لطف  الهی در حال تحقق میباشد.

3) جذب و ساماندهی  نوجوانان و جوانان متعهد و متخصص در حوزه های مختلف فرهنگی و تبدیل شدن کانون به مرکز مدیریت راهبردی فعلیتهای فرهنگی شهرستان با ارائه طزحها و راهکارهای فرهنگی

در پایان  ضمن تقدیر و تشکر از کلیه اعضاء گرانقدر کانون که در این چند سال با هماهنگی کامل و جدیت و پشتکار زمینه ساز موفقیتهای چشمگیر این مرکز فرهنگی  در راستای فعالیتهای فرهنگی این شهرک بودند. صمیمانه از کلیه اصحاب فرهنگ جهت همکاری  در برنامه ها و طرحهای فرهنگی دعوت بعمل می آوریم.

با تشکر

ارسال توسط : خادم الزهراء(س)

نظر مخاطبان:


id="respond">نظر شما:
1- گزینه های ستاره دار الزامی می باشند.
2- ایمیل شما نمایش داده نمی شود.
3- لطفا جهت دریافت پاسخ نظر خود حتما ایمیل خود را بصورت صحیح وارد نمائید.
نام *
ایمیل *
سایت


9 + = شانزده