معرفی کتاب”هدف حیات زمینی آدم” | الزهراء


معرفی کتاب”هدف حیات زمینی آدم”

تاریخ ارسال : ۲۹ بهمن, ۱۳۹۱ | بازدید : 1,134 | طبقه بندی : فرهنگ و هنر , معرفی کتاب

عنوان: هدف حیات زمینی آدمهدف حیات زمینی آدم

نویسنده: اصغر طاهرزاده

مشخصات نشر: اصفهان: لب المیزان، 1387.

موضوعات: 1-انسان- آفرینش- جنبه های قرآنی   2- هبوط آدم   3- شیطان—جنبه های قرآنی

قیمت: 50000 ریال

توضیحات:

سلسله مباحث “هدف حیات زمینی آدم” به کمک آیات قرآنی چشم خوانندگان خود را به عمیق ترین لایه های حیات انسان معطوف می دارد تا معلوم شود آدم و آدمیت از کجا به سوی زمین آمده و چرا آمده و حال باید چگونه عمل کند تا در رسیدن به نتیجه نهایی موفق باشد.

در راستای نظر به بهشتی که آدم و آدمیت از آن هبوط کرده اند با اسرار زیادی رو به رو می شویم که از همه مهم تر معنی آدم و آدمیت و معنی ابلیس و شطان است، و سخنران محترم سعی وافر نموده تا این نکته ی عمیق در مد نظر خوانندگان قرار گیرد که عامل رفع ابهام بسیاری از مسائل در تحلیل انسان و جایگاه زمینی او و گشایش درهای معرفت در این زمینه خواهد شد.

این کتاب در دو بخش تنظیم شده؛ یک بخش مباحثی است قرآنی در رابطه با بهشت برزخ نزولی و ظهور جنبه ی آدمیت آدم ها و نحوه ی فعالیت شیطان، و بخش دیگر را در رابطه با نقش وسوسه ی شیطان و الهام ملک در روان انسان، که به شرح نظرات فلسفی ملاصدرا “رحمه الله علیه” پرداخته است و در عین این که حاوی مطالب ارزشمندی است موجب تکمیل بخش اول نیز می گردد.

اما توصیه مؤکد نویسنده این است که باید با این کتاب برخورد خاص خودش را داشت. اولاَ: به عنوان یک دستگاه سلوکی و سیر از کثرت به وحدت به آن نگریست. ثانیاَ: با تأمل و عزم چند ساله با آن برخورد کرد، و پیشنهاد بنده این است که چند نفر به طور جداگانه هر هفته قسمتی از کتاب را بخوانند و سپس هفته ای یک ساعت با همدیگر مباحثه کنند و یا از کسی که آمادگی بیشتر دارد کتاب را درس بگیرند تا إن شاءالله بتوانند وارد عالم خاص و وقت و حضوری مناسب گردند عالمی که خداوند انتظار دارد آدمیان در زندگی زمینی وارد آن عالم شوند و از آن طریق راه بهشتی را برای خود بگشایند که در آن شیطان را راه نمی دهند و انسان ها در ابدیتی بی کران، بی دغدغه ی وسوسه ی شیطان سراسر در حضور با حق به سر برند.

فرصت شمر طریقه ی رندی که این نشان            چون راه گنج بر همه کس آشکار نیست

برچسب ها :
ارسال توسط : ساره

نظر مخاطبان:


id="respond">نظر شما:
1- گزینه های ستاره دار الزامی می باشند.
2- ایمیل شما نمایش داده نمی شود.
3- لطفا جهت دریافت پاسخ نظر خود حتما ایمیل خود را بصورت صحیح وارد نمائید.
نام *
ایمیل *
سایت


5 + = سیزده