نبود حجاب،امتیاز مجانی دادن به مردان فاسد! | الزهراء


نبود حجاب،امتیاز مجانی دادن به مردان فاسد!

تاریخ ارسال : ۱۸ آبان, ۱۳۹۰ | بازدید : 1,550 | طبقه بندی : حجاب

آقای رحیم پور ازغدی در «نشست صمیمی دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف» روابط زن و مرد را از دیدگاه اسلام و اخلاق تبیین کرد. وی با بیان اینکه در فرهنگ اسلامی جنسیت حذف نمی شود و عقده جنسی وجود ندارد افزود: با هر اختلاف سنی می توان ازدواج کرد و اسلام کاملا باز با مسئله جنسی برخورد کرده و هیچگونه عقده جنسی به وجود نیاورده است.

رحیم پورازغدی با تاکید بر اینکه روابط زوج باید اخلاقی باشد و به هم ستم نکنند گفت: در اسلام فقط کفو بودن شرط است تا دو طرف بتوانند همدیگر را درک کنند و ظرفیت و تحمل هم را داشته باشند. این پژوهشگر افزود: عشق باید تلفیقی از خودخواهی و دگرخواهی باشد و خودخواهی صرف عشق نیست. وی با بیان اینکه فرهنگ اسلامی جنسیت را حذف نمی کند بلکه آن را از قلمرو حیوانیت محض وارد قلمرو انسانیت می کند گفت: شهوت مورد تایید اسلام است اما در چارچوب اخلاق، انسانیت، عدالت، توحید و به شرط حفظ کرامت انسانی دو طرف.

این استاد دانشگاه ادامه داد: در حیوانات احکام جنسی نداریم اما در انسان ها حقوق، حدود و اخلاق جنسی داریم و اسلام از انسان توقع حیوانیت ندارد چنانچه از حیوان توقع انسانیت ندارد. آقای رحیم پور ازغدی با بیان اینکه حیا و عفت، نفی شهوت نیست گفت: زنان مظهر آفرینش خداوندند و حرمت بدن زن از مرد بیشتر است.

وی افزود: خداوند مکانیزم خلقت را از طریق جسم زن قرار داده است به همین علت حریم بدن زن باید بیشتر حفظ شود چون خداوند بدن همه بشر را از بدن مادر خلق می کند. عضو شورای انقلاب فرهنگی با تاکید بر اینکه حجاب بیش از همه به نفع زن و علیه مردان هرزه فاسد است گفت: مبارزه با حجاب امتیاز مجانی دادن به مردان فاسد است. وی افزود: حجاب سرکوب زیبایی نیست بلکه مراقبت از جنسیت و کرامت زن و مرد است.

رحیم پور ازغدی افزود: تاکید اسلام بر حفظ محبت و عشق در خانواده است در عین حال از حقوق متقابل غفلت نشده است. وی در بخشی دیگر از سخنان خود در پاسخ به پرسش یکی از دانشجویان درباره اختلاط جنسیتی گفت: اختلاط حداکثری غیرلازم صحیح نیست اما اختلاط لازم در اسلام منع نشده است. این استاد دانشگاه در تایید این گفته خود به تاجر بودن حضرت خدیجه (س) اشاره و اضافه کرد: حضرات فاطمه و زینب(س) در میان مردم سخنرانی سیاسی داشتند. رحیم پور ازغدی با بیان اینکه دیدگاه اسلام نه تفکیک مطلق جنسی و نه اختلاط غیرلازم است گفت: دانشگاه تک جنسیتی خوب است. وی افزود: نظام اجتماعی را به سمتی ببریم که اختلاط غیرلازم نباشد بهتر است.

ارسال توسط : خادم الزهراء(س)

نظر مخاطبان:


  id="respond">نظر شما:
  1- گزینه های ستاره دار الزامی می باشند.
  2- ایمیل شما نمایش داده نمی شود.
  3- لطفا جهت دریافت پاسخ نظر خود حتما ایمیل خود را بصورت صحیح وارد نمائید.
  نام *
  ایمیل *
  سایت


  6 + = یازده