معرفی کتاب “داستان های حکمت آموز” | الزهراء


معرفی کتاب “داستان های حکمت آموز”

تاریخ ارسال : ۳ فروردین, ۱۳۹۱ | بازدید : 1,868 | طبقه بندی : معرفی کتاب

عنوان کتاب: داستانهای حکمت آموزداستان های حکمت آموز

نویسنده: محمد غلامی

وضعیت نشر: قم: موسسه بوستان کتاب، 1388.

موضوع: داستانهای اخلاقی-مجموعه ها.

رده کنگره: 2د8غ/5/249

BP

توضیحات:

ادبیات و به ویژه شعر و داستان از زیباترین و متعالی ترین جلوه های تمدن و فرهنگ انسان ها به شمار می رود و آینه تمام نمای روح و روان یک ملت است. داستان از آن جهت که با هنر گره خورده است، در میان مردم، جذابیتی فوق العاده دارد و طرح آموزه های تعالی بخش در قالب داستان ها و اشعار زیبا، ماندگارتر و اثربخش تر است؛ به طوری که قرآن کریم نیز با آن همه شرافت و بلندی رتبه اش، برای پیامبر گرامی اسلام، قصه ها و سرگذشت پیشینیان را نقل می کند تا او را آگاهی بخشد.

در این کتاب، علاوه بر داستان هایی که مؤلف با الهام از برخی روایات و تمثیل های کهن فارسی، نگاشته یا بازنویسی کرده است، داستان هایی نیز از اقوام و ملل گوناگون گردآوری شده است که همچون مثل ها و لطیفه ها، و جهه ای همگانی دارند و غالبا به فرهنگ و فولکور ملت ها تبدیل شده اند.

نخستین خصوصیت داستان های این کتاب، کوتاه بودن و نیز غافل گیر کننده بودن آن هاست و از این جهت سعی شده است داستان ها خسته کننده نباشند و جذابیت خود را برای همه نوع خواننده و قشری حفظ نمایند.

“به امید آن که برایتان مفید واقع شود”

 

برای بیشتر آشنا شدن با نوع داستانهای این کتاب میتوانید به وبلاگ یار مهربان مراجعه کنید و قسمت خنده حکیمانه را مطالعه نمایید.

 

ارسال توسط : ساره

نظر مخاطبان: